آسانسور

آسانسور

درباره آسانسور

آسانسور

ELEVATOR

آسانسور نوعی دستگاه حمل و نقل عمودی است که افـــراد یا وسایل را بین طبقه‌ها، سطوح یا عرشه‌های مختلف حرکت می‌دهد. در یک ساختمان، کشتی یا یک سازه دیگر معمولاً آسانسورها توسط موتورهای برقی کار می‌کنند که کابل‌های کششی و سیستم‌های ضد وزنی مانند بالابر را تحریک می‌کنند، اگرچه برخی از مایع هیدرولیک پمپ برای بلند کردن پیستون استوانه‌ای مانند جک استفاده می‌کنند.

در کشاورزی و صنعت، آسانسور هر نوع وسیله نقلیه‌ای است که برای بلند کردن مواد در یک جریان مداوم استفاده می‌شود. این نوع بالابرها انواع مختلفی دارند، مانند نوع زنجیره ای و سطلی، نوار نقاله پیچ مهره‌ای، یا زنجیره ای و بالشتک. به دلیل قوانین دسترسی به صندلی‌های چرخدار، استفاده از این وسیله اغلب در ساختمان‌های چند طبقه جدید الزامی محسوب می شوند، به خصوص در مواردی که رمپ های ویلچر امکان پذیر نباشد.

elevator

اوج نگر

elevator

اوج نگر

elevator

اوج نگر

همچنین برخی از آسانسورها وجود دارند که علاوه بر حرکت معمولی از بالا و پایین می‌توانند به پهلو حرکت کنند. برخی معتقدند که آن ها ابتدا به صورت طناب یا انواع زنجیره ای به وجود آمدند. در واقع سکویی است که یا با وسیله مکانیکی کشیده شده یا به آن فشار داده می‌شود. نوع مدرن متشکل از یک کابین (به آن “قفس” ، “کالسکه” یا “ماشین” نیز گفته می شود) که در یک فضای محصور به نام شافت قرار گرفته است. گاهی اوقات “یک آسانسور” روی سکو نصب شده است. در گذشته مکانیزم های درایو از پیستون های هیدرولیک بخار و آب یا با دست استفاده می‌شد. در یک آسانسور “کششی” ، ماشین‌های مکانیکی با استفاده از طناب‌های فولادی بر روی یک قرقره عمیق شیشه دار، کشیده می‌شوند. بعضی اوقات به گونه ای ساخته شده است که ماشین‌های آنها همیشه همزمان در جهت‌های مخالف حرکت می‌کنند و ضد وزن یکدیگر هستند.

 

اصطکاک بین طناب و قرقره کششی را به وجود می آورد که این آسانسور به وجود می آید.

button

انواع هیدرولیک از اصول هیدرولیک (به معنای قدرت هیدرولیک) برای فشــــار آوردن یک پیستون فوقانی یا زمینی برای بالا بردن و پایین آوردن کابین استفاده می‌کنند. هیدرولیک های Roped از ترکیبی از طناب و هیدرولیک برای بالا بردن و پایین آمدن ماشین ها استفاده می کنند. نوآوری های اخیر شامل موتور آهنربای دائمی، ماشین های چرخ دنده ای با ریل کمتر اتاق و ماشین های کنترل ریزپردازنده است.

فناوری مورد استفاده در تاسیسات جدید به عوامل مختلفی بستگی دارد. آسانسورهای هیدرولیک ارزان تر هستند. برای ساختمان‌هایی که بیش از هفت طبقه دارند، باید از انواع کششی استفاده شود. آسانسورهای هیدرولیک معمولاً نسبت به نوع کششی کندتر هستند.

اوج نگـر

q

اوج نگر فاتح بلندترین رویاهای شما!

کنار شما در تمامی مراحل اجرا

| . . تماس با کارشناس |